Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi
 
Kadıköy'ün yeni yorumu Fikirtepe, doğa ile şehir yaşamını, gelenek ile geleceği birleştiren anlayışımızı estetik çizgiler içinde resmederek kentsel dönüşüme yeni bir soluk, yeni bir heyecan ve yeni bir bakış açısı kazandırıyor, İstanbul'a değer, İstanbullulara keyifli bir yaşam sunuyoruz.

Proje Detay

Kadıköy' ün cazibe merkezi olacak projemiz ile ilçenin dokusuyla bütünleşik bir proje inşa ediyoruz. Konumu itibariyle Fikirtepe'nin görünen yüzü olmaya hazırlanan projemiz, farklı mimarisi ve kalitesiyle, Fikirtepe'yi en iyi şekilde tanıtacak bir proje olacak ve Fikirtepe'yi Kadıköy'ün kalbi haline getirecektir.
Geçmişten gelen doğa tutkumuzu, geleceğe taşımayı hedef edinerek yola çıktığımız projemizde, şehrin merkezinde modern yaşam ile doğa hayatını bir arada yaşama fırsatı yakalayacaksınız.
Image
İhtiyacınız olan her türlü sosyal alana site içerisinde ulaşabileceğiniz evinizden, bir an bile ayrılmak istemeyeceksiniz. Siz sevdiklerinizle vakit geçirirken, çocuklarınızın doğa içerisinde, güvenli bir şekilde büyüyor olmasının huzurunu yaşayacaksınız.
Fikirtepe Mahallesi’nde yer alan 2207- 2208- 2209- 2220 nolu adalarda, 78 parsel üzerinde, toplamda 13.416,46 m2’ lik arsa alanına sahip yapı adası üzerinde inşa edilecek, rezidans kalitesinde tasarlanacak olan projede yaklaşık olarak 700 konut bulunacak, zemin katlarda ticari alanlar, yaşam merkezi ve home ofisler yer alacaktır.
Proje alanının O-1 Otoyolu’na paralel konumlu olması, projenin ve özellikle projedeki ticari alanların reklam olanağını önemli ölçüde arttırmakta, konumu ve ulaşım olanaklarının fazla olması, projemizin Fikirtepe’deki en önemli ve değerli projelerin başında yer almasını sağlamaktadır.
Image
İnşaat alanının yaklaşık 100.000 m2 olması planlanan projenin ilk konsept çalışması, dünyanın en önemli firmalarıyla önemli deneyimleri olan Salon Mimarlık ile yapılmış, ikinci konsept proje için, ülkemizdeki Metropol İstanbul, Metrocity gibi önemli projelerin mimarlığını da yapmış olan dünyaca ünlü mimari firma
OPTİMİST RESİDENCE PROJE GÖRSELLERİ
Mist İnşaat Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi, çalışmalarının ilk aşamasından son aşamasına kadar; “Kat karşılığı inşaat sözleşmemiz,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İBB ve Kadıköy Belediyesi ile yapılan çalışmalar, yıkım sırasında ve inşaat yapımı sırasında uygulanacak teknolojiler ve projenin mimari tasarımı” olmak üzere, ülkemizdeki kentsel dönüşüm çalışmalarındaki farkını gösterecek ve bundan sonraki kentsel tasarım projelerinde örnek alınacak bir proje olacaktır.