YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Yaşam serüvenine 1965 yılında Rize’de başlayan İmdat Ekşi İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise Erzurum Atatürk Lisesi ve İstanbul Mehmet Beyazıt Lisesi’nde tamamladı. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

1975 yılına gelindiğinde İmdat Ekşi, inşaat sektöründeki kariyerine Erzurum’da babasının şantiyelerinde başladı. 1984 yılında babası Hakkı Ekşi öncülüğünde kardeşleri ile birlikte Hektaş İnşaat’ı kurdu. Kurucusu ve şu anda ortağı olduğu Hektaş İnşaat Grubu ile Edirne’den Kars’a Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde barajlar, altyapı işleri, doğalgaz hatları, hükümet konakları, tarihi eser restorasyonları, lojmanlar, kültür merkezleri, kütüphaneler, hastaneler, üniversite kampüsleri, camiler, okullar, spor salonları ve otogarlar gibi yüzlerce projeyi başarıyla tamamladı.

2000’li yıllarda “ İdealistkent ” projesini hem şirket ortağı olarak hem de işin şirket adına bir fiil yapılıp teslimini sağlayarak, şu an da bile ülkemizde yeni yeni anlaşılan yatay yapılanmanın en iyi örneği olan bu projeyle şantiyecilik serüvenini sonlandırdı.

Türkiye’de borsaya kote olmuş İdealist GYO (gayrimenkul yatırım ortaklığı) firmasının kurucu ortağı ve başkan yardımcısı görevine devam etmekte. Çocuklarıyla kurduğu Mist Şirketler Grubu ile geçmişten aldığı tecrübeleri gelecek nesillere aktarmayı kendine görev edinen İmdat Ekşi, kurucusu ve üyesi olduğu değişik vakıf ve derneklerde sosyal faaliyetlerde bulunmakta.


imdateksi.com
 Copyright © 2015. Mist İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi