Kurumsal

Geçmişin İzinde Geleceğe Güvenle

Köklü inşaat ve şirket geleneğinin temsilcisi olan Ekşioğlu ailesinin üyelerinden İmdat Ekşi ve Muhammed Ali Ekşi tarafından kurulan Mist İnşaat, kentleşme ve kentsel dönüşüm alanında ülkeye yeni bir soluk ve kaliteli bir bakış açısı kazandırmak için kurulmuştur.

1975 yılında başlayan inşaat sektörü tecrübesi ile İmdat Ekşi, Erzurum’da başlayan kariyerine Türkiye’nin her yerinde devam etmiş ve ülkeye hizmeti en önemli ilkesi haline getirmiştir.

Mist İnşaat köklü geleneği ve bu gelenekle ayrılmaz bir bütün haline getirdiği yenilikçilik anlayışı ile İstanbul’a, Türkiye’ye ve insanlara hizmet etmeyi, yeni ve daha yaşanabilir kentler inşa etmeyi sürdürecektir.

 
 

Mist Değerler

Misyon

Gelenekten aldığımız köklü tecrübeyi, günün trend ve teknolojileriyle birleştirerek, ülkeye, gelecek nesillere, insanımıza ve çevreye saygılı ve faydalı projeler üretmek, varlığımızı borçlu olduğumuz bu ülkeye karşı ödememiz gereken en önemli borcumuzdur. Bu anlayış içerisinde tüm projelerimizi gerçekleştiriyor, yeni kentler inşa etmek, kentsel dönüşüme yeni bir soluk kazandırmak gibi ilkeler çerçevesinde hizmet etmenin heyecanını yaşıyoruz.

 

Vizyon

Bu topraklara ve bu topraklarda yaşayan insanlara karşı bir görev hissi içerisinde çalışıyoruz. Hamurumuzu bu topraklardan kişiliğimizi de bu ülkenin kültüründen aldığımızın bilincinde olarak her şeyden önce hizmetin en kalitesini vermek vizyonumuzu oluşturan anlayışlarımızın başında geliyor.

Yönetim Kurulu Başkanı

Yaşam serüvenine 1965 yılında Rizede başlayan İmdat Ekşi ilkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise Erzurum Atatürk Lisesi ve İstanbul Mehmet Beyazıt Lisesinde tamamladı. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.

1975 yılına gelindiğinde İmdat Ekşi, inşaat sektöründeki kariyerine Erzurum’da babasının şantiyelerinde başladı. 1984 yılında babası Hakkı Ekşi öncülüğünde kardeşleri ile birlikte Hektaş İnşaat’ı kurdu. Kurucusu ve şu anda ortağı olduğu Hektaş İnşaat Grubu ile Edirne’den Kars’a Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde barajlar, altyapı işleri, doğalgaz hatları, hükümet konakları, tarihi eser restorasyonları, lojmanlar, kültür merkezleri, kütüphaneler, hastaneler, üniversite kampüsleri, camiler, okullar, spor salonları ve otogarlar gibi yüzlerce projeyi başarıyla tamamladı.

2000’li yıllarda “ İdealistkent ” projesini hem şirket ortağı olarak hem de işin şirket adına bir fiil yapılıp teslimini sağlayarak, şu an da bile ülkemizde yeni yeni anlaşılan yatay yapılanmanın en iyi örneği olan bu projeyle şantiyecilik serüvenini sonlandırdı.

Türkiye’de borsaya kote olmuş İdealist GYO (gayrimenkul yatırım ortaklığı) firmasının kurucu ortağı ve başkan yardımcısı görevine devam etmekte. Çocuklarıyla kurduğu Mist Şirketler Grubu ile geçmişten aldığı tecrübeleri gelecek nesillere aktarmayı kendine görev edinen İmdat Ekşi, kurucusu ve üyesi olduğu değişik vakıf ve derneklerde sosyal faaliyetlerde bulunmakta.